ELDİVAN

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Akademik Faaliyetler

Akademik Faaliyetleri Görmek İçin Tıklayınız
Okulumuz Öğr. Gör. Selma ARSLANTAŞ`a En İyi Poster Bildiri Ödülü

Yüksekokulumuz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Selma ARSLANTAŞ` ın katıldığı 01-03 Aralık 2016 tarihinde Ankara`da düzenlenen 10. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresinde ``Dış Kaynak Kullanımının Yaygınlaşmasının Sağlık İşletmelerine Etkileri; Bir Devlet Hastanesi Örneği`` konulu poster bildirisi, "En İyi Poster Bildiri Ödülü" almıştır.

Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

Konferans Daveti

Üniversitemiz Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi Bölümü tarafından düzenlenen "Türk Kurtuluş Savaşı ve Atatürk Türkiyesi Yıllarında Türkiyede ve Dünyada Rejimler" konulu konferans, Ankara Üniversitesi Di ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Neşe ÖZDEN tarafından 26 Nisan 2016 Saat 14:00`de Rektörlük Konferans Salonunda verilecektir.

 

 

 

Meslek Yüksekokulumuzun 2014-2015 Eğitim-Öğretim Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.

Meslek Yüksekokulumuzun 2014-2015 Akademik Yılında Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım Programını bitiren İlk mezunlarına yönelik Ballıca Kampüsünde 16 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 19:00’da mezuniyet töreni düzenledi.

Programa; Eldivan Kaymakamı Sinan İNALTEKİN, Eldivan Belediye Başkanı; Nusrettin GÖKÇER, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza GÜRBÜZ, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU, Kızılırmak Müdürü Doç. Dr. Ahmet ÖZ, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Sezgin ÖZDEN, Mühendislik Fakültesi Yüksekokul Sekreteri Zekai YURT, Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Sekreteri Ünal KARAARSLAN, Yurt Müdürü Selcen ÖKSÜZ, Yüksekokulumuz Akademik ve İdari Personeli ile Öğrenci velilerini katıldı.

Program saygı duruşu ve istiklal marşı ardından Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU’ nun konuşmasından sonrası öğrencilerin yemini, diploma töreni ve keplerini sevinçle havaya atmaları ardından ikram ve eğlencelerle coşkuyla kutlandı. fotoğraflar

ILGAZ KADINÇAYIRI’NDA MESLEKİ UYGULAMA (İKİNCİ ÖĞRETİM)

Yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı 2. Sınıf ikinci öğretim öğrencileri, ACL 204 - Klinikte Eğitim ve Uygulamalar II Dersi kapsamında, karda ve donlu havalarda arama-kurtarma çalışmaları ile acil müdahale konularında mesleki bilgi-becerilerini geliştirmek amacıyla; 28.02.2015 tarihinde, ders sorumlusu Öğr. Gör. Nilay ŞAHİN başkanlığında Ilgaz-Kadınçayırı mevkiinde, 3’er ve 4’er kişilik gruplar halinde uygulama yaptılar. Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU, Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğba GÜRKÖK ve Yüksekokulumuz Bilgisayar İşletmeni Ahmet ŞEKER’in de katıldığı organizasyonda, yaklaşık 2 saat süren uygulama sonrası önce mangal keyfi yapan ekip, sonrasında karda yer yer kayarak, yer yer de yuvarlanarak günün yorgunluğunu attı.

ILGAZ KADINÇAYIRI’NDA MESLEKİ UYGULAMA (BİRİNCİ ÖĞRETİM)

Yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı 2. Sınıf normal öğretim öğrencileri, ACL 204 - Klinikte Eğitim ve Uygulamalar II Dersi kapsamında, karda ve donlu havalarda arama-kurtarma çalışmaları ile acil müdahale konularında mesleki bilgi-becerilerini geliştirmek amacıyla; 25.02.2015 tarihinde, ders sorumlusu Öğr. Gör. Nilay ŞAHİN başkanlığında Ilgaz-Kadınçayırı mevkiinde, 3’er ve 4’er kişilik gruplar halinde uygulama yaptılar. Yüksekokulumuz öğretim elemanları Öğr. Gör. Selma ARSLANTAŞ ve Kamile ÖNER’in de katıldığı organizasyonda, yaklaşık 2 saat süren uygulama sonrası önce mangal keyfi yapan ekip, sonrasında karda yer yer kayarak, yer yer de yuvarlanarak günün yorgunluğunu attı.

“ÜNİRALLİ” YARIŞMASI “TRAVMA” ETABINDA BİRİNCİLİK

Paramedik Derneği, İstanbul Komisyonu tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde, ülkemizde ilk kez İstanbul’da düzenlenen “ÜNİRALLİ” yarışmasına; Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğba GÜRKÖK ile Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Başkanı Nilay ŞAHİN sorumluluğunda katılan ve Yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri Hasan KARAÇAR, Kübra İZMİR, Cüneyt YILMAZTÜRK ve Sedef GÖÇER’den oluşan yüksekokulumuz ekibi, hastane öncesi acil bakım protokolleri ve son güncel kılavuz bilgileri eşliğinde acil olgulara yaklaşımlarını ölçmek ve ortaya koymak amacıyla Medikal, Çevresel Aciller, Travma ve Taşıma kategorilerinde 21 ekibin yarıştığı yarışmada en zor kabul edilen “Travma” etabını birincilikle tamamlamıştır.

Yeni kurulmuş ve mezun bile vermemiş olmasına rağmen yüksekokulumuzu başarıyla temsil eden ve hem üniversitemizin, hem de yüksekokulumuzun adını böyle önemli bir organizasyonda birincilik derecesiyle duyuran ekibimizi, emeği geçen öğretim elemanlarımızı ve organizasyona katılarak destek veren yüksekokulumuz öğrencilerini ayrı ayrı tebrik ve teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

KONGREDE “EN BAŞARILI SÖZLÜ BİLDİRİ” DEĞERLENDİRMESİNDE ÜÇÜNCÜLÜK

Paramedik Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6-9 Kasım 2014 tarihlerinde Bodrum’da düzenlenen “II. Uluslararası Paramedik Kongresi ve Ambulans Rallisi” ne Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nilay ŞAHİN sorumluluğunda yüksekokulumuz adına önlisans öğrencileri Ebru ALTUĞ, Hatice Elif GÖRE, Ayşegül ÇİFTÇİ ve Büşra TİN katılmıştır.

Çalışma içeriği ve sözlü bildiri sunum başarısı göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmede, Hatice Elif GÖRE isimli öğrencimiz sunduğu sözlü bildiri ile “En Başarılı Sözlü Bildiri” değerlendirmesinde ÜÇÜNCÜLÜK derecesi almıştır.

Bildiri sahipleri ve konu başlıkları;

Ebru ALTUĞ, Hatice Elif GÖRE, Öğr. Gör. Nilay ŞAHİN

“Çankırı İl Merkezinde Bulunan 112 ve Acil Çalışanlarına Hasta ve Yakınları Tarafından Uygulanan Şiddet Çeşitleri ve Düzeylerinin Belirlenmesi”

Ayşegül ÇİFTÇİ, Öğr. Gör. Kamile ÖNER

“Sağlık Çalışanlarına Uygulanan Şiddete Karşı Toplumun Bakış Açısının Belirlenmesi”

Büşra TİN, Öğr. Gör. Selma ARSLANTAŞ

“Çankırı İl Merkezinde 112 ve Acil Servis Çalışanlarının Stres Düzeylerinin Belirlenmesi”

Başta üniversitelerden akademisyenler olmak üzere sağlık kuruluşlarından birçok katılımcı arasından sıyrılarak üçüncülük başarısı elde eden önlisans öğrencimizi, yüksekokulumuzu başarılı bir şekilde temsil eden ekibimizi, bildirilerin hazırlanmasında katkıları bulunan öğretim elemanlarımızı ve emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.