ELDİVAN

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Sosyal Faaliyetler

Sosyal Faaliyetleri Görmek İçin Tıklayınız
Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Tarafından 7-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME YETERSİZLİĞİ HAFTASI Kapsamında SÖYLEŞİ Düzenlendi.
 
7-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME YETERSİZLİĞİ HAFTASI

 

Yüksek Okulumuz Çocuk Gelişimi Programı tarafından 7-14 Ocak Beyaz Baston Haftası kapsamında Üniversitemiz Personeli  Sayın Kalender Şimşek ile Yüksek okulumuz konferans salonunda söyleşi düzenlenmiştir. Öğrencilerimiz ile bir araya gelen ve kendisi de görme yetersizliğine sahip Kalender Şimşek, öğrencilere görme yetersizliği bireylerin özellikleri, toplumda karşılaştıkları sorunlar, toplumdan beklentileri hakkında söyleşi de bulunmuştur.  Söyleşinin sonunda Yüksek Okulumuz adına Teşekkür  Belgesi de takdim edilmiştir.
 
 
 
 
Çocuk Gelişimi Programı Öğrencilerimizin Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine Ziyaretleri

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinin Öğr. Gör. İsmail ÖZCAN eşliğinde Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında aktivite ve ziyaretleri.

 

  

Çocuk Gelişimi Programı Öğrencilerimizin Özel Öz Şefkat Rehabilitasyon Merkezini Ziyaretleri

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Öğrencilerinin Ziyaretleri

Okulumuz Çocuk Gelişimi Programı Öğrencileri Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Ortam Düzenleme Dersi Kapsamında Uçak Kütüphane İle Çankırı Bahçeşehir İlkokulunu Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundular.

 

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Korgun Çocuk Evleri Sitesini Ziyaret Etti.

 

 

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Öğrencilerimize Teşekkür Takdimi

    "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında düzenlenen "BAŞARIYA ENGEL YOK:MİLLİ GURURLARIMIZ" programına katkılarından dolayı emeği geçen öğrencilerimize Teşekkür Belgeleri Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. İlknur GÖL tarafından takdim edildi.

 

Yüksekokulumuzun Düzenlediği Aşure Etkinliğinden Görüntüler

 

 

 

 

Yüksekokulumuz Kadın ve Erkek Voleybol Takımlarımız Bu Senede Okulumuza Kupa Kazandırdı.

Yüksekokulumuz Kadın ve Erkek Öğrenci Voleybol Takımları, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Üniversitemiz 10. Spor Oyunlarında  ÜÇÜNCÜ  olarak Yüksekokulumuza, kadınlar kategorisinde art arda  üçüncü kez, erkeklerde ise ilk kez  kupa kazandırmış oldu. Yüksekokulumuz Bilgisayar  İşletmeni  Murat HARMANCI antrenörlüğünde, İlk ve Acil Yardım Programı ve Çocuk Gelişimi Programı öğrencilerinden; Bayanlar Takımı: İkranur DÜRÜST (Kaptan),Seher SAĞLAM, Alime SARIKAYA, Seher KILIÇ, Medine ÇAVUŞOĞLU, Saliha KANTAŞ, Sertap DURMAZ, Esra GÖK, Zülal ELMAS Erkekler Takımı: Adem ÇÖMEZ(Kaptan),Emrah TEPE, Furkan YEŞİLDAĞ, Serhat KARACAN, Alper KARAKOÇ, İslam SAK ve  M.Onur İMDAT’tan oluşan takımlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Yüksekokulumuz Öğretim Elemanlarından Öğr. Gör. Kamile ÖNER`in doğum gününü kutlar, sağlık ve mutluluklar dileriz.
Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Öğrencileri Sevgi Evlerindeki Çocuklarla Buluştu.

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri için Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Ortam Düzenleme dersi kapsamında ortam ve donanımın gözlemlenmesi ve verilen hizmetler hakkında bilgi almak amacı ile 22.11.2016 Salı günü İl Halk Kütüphanesini ve Uçak Kütüphaneyi ziyaret etmişlerdir.

Yine aynı ders kapsamında 02.12.2016 Cuma günü Çankırı Akıllı Okul Müdürlüğüne ve 04.12.2016 Pazar günü de Korgun Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu`na ziyarette bulunmuşlardır.

 

 

Okulumuz Öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutladı

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri  "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" kapsamında Öz Şevkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine ziyarette bulunmuşlardır. Çocuk Gelişimi Programındaki öğrencilerimiz kurumda bulunan Özel Çocukların eğlenceli ve hoş zaman geçirmelerine yönelik etkinlikler gerçekleştirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

BAYAN VOLEYBOL TAKIMIMIZ BU YILIDA BOŞ GEÇMEDİ

Yüksekokulumuz Bayan Öğrenci Voleybol Takımı, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı, 9. Spor Oyunlarında ÜÇÜNCÜ  olarak Yüksekokulumuza, bayanlar kategorisinde art arda  ikinci kez kupa kazandırmış oldu. Yüksekokulumuz Bilgisayar  İşletmeni  Murat HARMANCI antrenörlüğünde, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri; Hatice Elif GÖRE (Kaptan), Ebru ALTUĞ, E.Cemile BALCI, Döndü BİLGE, Aslı ÖZ, İkranur DÜRÜST  ve  Buğçenur EKER’den oluşan takımımızı tebrik eder, başarılarının artarak devamını dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eldivan Sağlık Hizmetleri Myo Ve Paramedik Derneği Çankırı İl Başkanlığı Paramedikler Gününü Kutladı
Resimleri görmek için tıklayınız...
“ÜNİRALLİ” YARIŞMASINDAN BİRİNCİLİK BAŞARISIYLA DÖNEN YÜKSEKOKULUMUZ EKİBİ REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Paramedik Derneği, İstanbul Komisyonu tarafından 23 Aralık 2014 tarihinde, ülkemizde ilk kez İstanbul’da düzenlenen “ÜNİRALLİ” yarışmasına katılan ve “Travma” etabında birinci olan Eldivan Sağlık Hizmetleri MYO, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri Hasan Karaçar, Kübra İzmir, Cüneyt Yılmaztürk ve Sedef Göçer’den oluşan yarış ekibi, Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU, Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğba GÜRKÖK, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Nilay ŞAHİN ve Yüksekokulumuz Sekreteri Nevin YURT ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Ali İbrahim SAVAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Hastane öncesi acil bakım protokolleri ve son güncel kılavuz bilgileri eşliğinde acil olgulara yaklaşımlarını ölçmek ve ortaya koymak amacıyla Medikal, Çevresel Aciller, Travma ve Taşıma kategorilerinde 21 ekibin yarıştığı yarışmada, yüksekokulumuzu temsil eden ekibimiz, en zor kabul edilen “Travma” etabını birincilikle tamamlamıştır.

Rektörümüz yaptığı konuşmada; elde edilen başarı ve ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, yeni kurulmuş ve mezun bile vermemiş olmasına rağmen üniversitemizi layıkıyla temsil eden ve üniversitemizin adını böyle önemli bir organizasyonda birincilik derecesiyle duyuran yarış ekibini, emeği geçen öğretim elemanlarını ve yüksekokul yöneticilerini ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve çeşitli hediyeler verdi.

KONGREDEN ÜÇÜNCÜLÜK BAŞARISIYLA DÖNEN ESHMYO EKİBİ REKTÖRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Paramedik Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6-9 Kasım 2014 tarihlerinde Bodrum’da düzenlenen “II. Uluslararası Paramedik Kongresi ve Ambulans Rallisi” ne katılan Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Nilay ŞAHİN ve önlisans öğrencileri Ebru ALTUĞ, Hatice Elif GÖRE, Ayşegül ÇİFTÇİ ve Büşra TİN, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU ve Yüksekokul Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tuğba GÜRKÖK ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Ali İbrahim SAVAŞ`ı makamında ziyaret etti.

Çalışma içeriği ve sözlü bildiri sunum başarısı göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmede, Hatice Elif GÖRE isimli öğrencimiz sunduğu sözlü bildiri ile “En Başarılı Sözlü Bildiri” değerlendirmesinde ÜÇÜNCÜLÜK derecesi almıştır.

Rektörümüz yaptığı konuşmada; elde edilen başarı ve ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, başta üniversitelerden akademisyenler olmak üzere sağlık kuruluşlarından birçok katılımcı arasından sıyrılarak üçüncülük başarısı elde eden önlisans öğrencimizi, öğretim elemanlarını ve yüksekokul yöneticilerini tebrik ederek başarılar diledi.

YÜKSEKOKULUMUZ BAYAN ÖĞRENCİ VOLEYBOL TAKIMINDAN İKİNCİLİK KUPASI (2014-2015)

Yüksekokulumuz Bayan Öğrenci Voleybol Takımı, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, 8. Spor Oyunlarında İKİNCİ olarak Yüksekokulumuza, hem bayanlar kategorisi, hem de ikincilik derecesi olması yönüyle tarihindeki ilk kupayı kazandırmış oldu. Yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri; Hatice Elif GÖRE (Kaptan), Ebru ALTUĞ, Naciye DUMAN, Emine KİPER, Aslı ÖZ, Hülya TÜRKMEN ve Havva Sıla UÇAR’dan oluşan takımımızı tebrik eder, başarılarının artarak devamını dileriz.

YÜKSEKOKULUMUZ PERSONEL VOLEYBOL TAKIMINDAN ÜÇÜNCÜLÜK KUPASI (2014-2015)
Yüksekokulumuz Personel Voleybol Takımı, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, 8. Spor Oyunlarında ÜÇÜNCÜ olarak Yüksekokulumuza personel takımı olarak tarihindeki ilk kupayı kazandırmış oldu. Mustafa Yılmaz BOZ (Memur) kaptanlığında, Doç. Dr. Tamer KEÇELİ (Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı), Doç. Dr. Kayhan MENEMENCİOĞLU (Yüksekokul Müdürü), Ahmet ŞEKER (Bilgisayar İşletmeni), Yrd. Doç. Dr. Muammer ŞENYURT (Orman Fakültesi Öğretim Üyesi) ve Yrd. Doç. Dr. Serhat URSAVAŞ (Orman Fakültesi Öğretim Üyesi)’tan oluşan takımımızı tebrik eder, başarılarının artarak devamını dileriz.
YÜKSEKOKULUMUZ ERKEK ÖĞRENCİ VOLEYBOL TAKIMINDAN ÜÇÜNCÜLÜK KUPASI (2013-2014)
Yüksekokulumuz Erkek Öğrenci Voleybol Takımı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı, 7. Spor Oyunlarında ÜÇÜNCÜ olarak Yüksekokulumuza tarihindeki ilk kupayı kazandırmış oldu. Yüksekokulumuz Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri; Ramazan OKUTAN (Kaptan), Mehmet ÇAY, Ali Okan ÇOBAN, Şerafettin EFEOĞLU, Abdulkadir İPEK, Mustafa SÖĞÜT, Cüneyt YILMAZTÜRK ve Osman ZAMKI’dan oluşan takımımızı tebrik eder, başarılarının artarak devamını dileriz.