DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ÇEVRE SAĞLIĞI PROGRAMINDAN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ÇevreSağlığı Programı öğrencilerimizden 5Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel bir etkinlik gerçekleştirildi.

Eldivan SHMYO, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü ÇevreSağlığı Programı öğrencilerimiz 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel olarak Eldivan ilçemiz genelinde doğa yürüyüşü ve çevre temizliği etkinliği düzenledi.

Eldivan SHMYO öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Okan Ürker`in ekoloji dersi kapsamında ÇevreSağlığı Öğrencileri Çevre Günü`nü doğa`da geçirdi.

Öğretim üyelerimizden Ekolog Dr. Okan Ürker’in koordinasyonunda,vermiş olduğu Ekoloji Dersi’nin uygulamalı saha çalışması şeklinde gerçekleştirilen bu etkinlik kapsamında; Eldivan Bülbül Pınarı Mesire Yeri ile Karadere Göleti arasında karasal ve sucul ekosistemlere yönelik araştırma teknikleri ve örnekleme metotları hakkında bilgi verilmiş, uygulamalı doğa yürüyüşü yapılmış ve güzergah boyunca mıntıka temizliği gerçekleştirilmiştir.

Karasal ekosistemler Dr. Okan Ürker tarafından anlatıldıktan sonra Karadere göletinde örnekleme yöntemleri ve sucul ekosistemler ise Prof. Dr. Ülkü Nihan Tavşanoğlu tarafından uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Etkinliğin gerçekleşmesi adına, gerekli araç teminini ve etkinlik alanlarını bizlere açan kıymetli Eldivan Belediye Başkanlığı’na, gerekli izinleri ve koordinasyonusağlayan başta Sekreterimiz Sn. Hasan Durucan olmak üzere tüm Yüksekokul Müdürlüğümüze, etkinlik sırasında bize mihmandarlık yapan Bilgisayar İşletmenimiz Sn. Bilal Gökçer’e, etkinliğin sucul ekosistemler bölümünde bizimle engin deneyimlerini paylaşma nezaketi gösteren Sn. Ekolog Prof. Dr. Nihan Tavşanoğlu’na, etkinlik organizasyonunda desteklerini esirgemeyen ÇevreSağlığı Programı’nın kıymetli öğretim üyelerine ve etkinliğin verimli geçmesini olanaklı kılan ÇevreSağlığı Programı’nın değerli öğrencilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 07 Haziran 2022 Salı