Öğretim Üyemiz, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarafından Düzenlenen Kongrelere Katıldı

Üniversitemiz Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinden Doç. Dr. Serhat Sirekbasan, 12-15 Temmuz 2023 tarihlerinde Türkiye Biyologlar Derneği (TBD) ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) tarafından düzenlenen 25. Ulusal Biyoloji Kongresi (25. UBİKON) ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Anadolu Tıbbı Araştırma Platformu Kulübü işbirliği düzenlenen Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Kongresi’ne Bilimsel Kurul Üyesi ve Davetli Konuşmacı olarak katılım sağladı.

Doç. Dr. Serhat Sirekbasan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşen 25. Ulusal Biyoloji Kongresi’nde “Mikroorganizmaların Savunma Mekanizmaları” başlıklı bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmasında mikroorganizmaların ilk bakışta küçük ve basit canlılar gibi görünmelerine rağmen iç yapıları incelendiğinde oldukça karmaşık bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Serhat Sirekbasan, özellikle günümüzde yaşadığımız Coronavirus kaynaklı COVID-19 pandemisinin kısa sürede hızla yayılarak tüm dünyayı etkisi altına aldığı ve bir bakıma dünyayı mikropların yönettiği gerçeğini vurguladı.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ile ilgili temel yöntemler hakkındaki klasik ve güncel bilgilerin gözden geçirildiği Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Kongresi’nde “Bilimsel Çalışmalar Eşliğinde Larva Uygulamaları” başlıklı konuşmasını yapan Doç. Dr. Serhat Sirekbasan, son yıllardaki kanıta dayalı gelişmeler ışığında ülkemizdeki mevcut durumu değerlendirdi.

Yayınlanma Tarihi: 25 Temmuz 2023 Salı